Kelebek
Cumhurbaşkanı Yeni Yasakları Açıkladı..

ZorAdam

Haberler

  • Dünya’yı kasıp kavuran koronavirüs, Türkiye’de de etkisini iyice göstermeye başladı. İki hafta yürürlüğe alınan kısıtlamaların yeterli olmadığı yolunda değerlendirmeler yapılırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,tedbirlerin sıkılaşıcağına dair mesajını geçen Cuma günü vermişti. Kabine bugün koronavirüs Bilim Kurulu’nun önerilerini değerlendirdi. Toplantı az öne sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dan kritik son dakika açıklaması geldi. Erdoğan : Sokağa çıkma yasağının, Cuma Akşamı saat 21:00’den itibaren kesintisiz olarak Pazartesi saat sabah 05:00 Kadar uygulanacağını Duyurdu. İçişleri Bakanlığı’ndan yayınlanan genelgede de yeni önlemlerin tedayları belli oldu. İşte o detaylar…
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tip koronavirüs salgının ilişkin, salgının olumsuz etkisini azaltmak için, insan hareketliliğini en aza indirmeyi amaçlayan tedbirler dışında başka bir çare bulunmuyor. 83 milyon hep beraber seferberlik şeklinde hareket etmemiz gerekiyor. Vatandaşlarımızın salgın tehdit olmaktan çıkana kadar mecbur kalmadıkça kalabalığa karışmamasına, dikkatli hareket etmelerini istiyoruz ifadelerini kullandı. Buna göre bu hafta Cuma akşamı saat 21:00 Saatinde başlıyacak olan sokağa çıkma yasağı Pazartesi Sabah saat 05:00 Kadar devam edecektir.
  • Ayrıca hafta içide akşam 21:00’den sabah 05:00 e kadar sokağa çıkma yasağı uygulacağının bilgisinide veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu tedbirlerin halkımızın sağlığı açısından alındığının altını çizerek belirtti.
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sizin Radyonuz
RadyoKelebek~