Kelebek
BioNTech aşısında 2. doz aşıların iptali kararı varmı?

Esmer Dj

Chat

BioNTech aşısında 2. doz aşıların iptali kararı varmı? Kovid 19 atlatanların BioNTech aşısı 2. doz aşıları iptal oldumu?

Sağlık bakalnlıgı yeni bi toplantı ve düzenleme sonucu alınan kararlarda, kovid19 atlatanların aşı uygulamasında yeni bir karar alındı. Buna göre koronavirüs atlatanların BioNTech aşılarında 2. doz aşılamalar iptal mi edildi? buna göre alınan karar…
Türkiye genelinde aşılama çalışmaları hızlı bir şekilde sürerken 2. doz aşısı tamamlanan vatandaşlar için hatırlatma dozu uygulamasına geçiş yapıldı.
koronavirüs geçiren ve 2. doz için randevu alan vatandaşlar da e-Nabız sistemindeki aşı sayfasında, 2. doz aşısının yanında “geçirilmiş Covid” yazısıyla karşı karşıya geldi…
Bunu gören vatandaşlar koronavirüs atlatanların BioNTech ikinci doz aşıları iptal mi edildi, ”gecirilmiş koronavirüs” ne demek? gibi soruların yanıtını aramaya başladı.
Buna göre kovid-19 atlatanların BioNTech ikinci doz aşıları iptal mi? ”gecirilmiş koronavirüs” ne demek? buna göre alınan karar…
KOVİD-19 ATLATANLAR İKİNCİ DOZ AŞI OLACAK MI?
KOVid-19u atlatıp birinci doz aşısını olan ve 2. doz için randevu alan vatandaşların aşı randevuları iptal edildi. ikinci doz aşı için hastaneye giden bazı vatandaşlar da “atlatılmış Covid” nedeniyle aşı merkezlerinden geri gönderildi. Sağlık Bakanlığı kovid-19 Bilim Kurulu’nun aldığı karar ile virüsü geçiren kişilere aşı uygulamasında yeni bir yönteme geçildi.

Bakanlığın aldığı karara doğrultusunda, kovid geçirip ilk doz aşısını BioNTech yaptıranlara ikinci doz aşı uygulanmayacak. kovid geçiren vatandaşlar, 1 doz aşı olacak ve hastalık ikinci doz aşının yerine geçecek.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sizin Radyonuz
RadyoKelebek~