Kelebek
Haziran’da Tüm Gözler Normalleşme

Esmer Dj

Chat

Kontrol çerçevesinde normalleşme son günlerini yaşıyoruz, 1 Haziran itibarı ile yeni bir yol normalleşme haritası çizileceği duyuruldu.Bilim Kurulu üyelerinden İlhan, “Sadece Dış ortamlarda maske mecburiyeti kaldırılabilir” diye belirtti.

Covid19 ile mücadelede güncel bir döneme 1 Haziran’dan sonra girilecek. Şimdi herkes şu sorulara cevap arıyor. “Maske mecburiyeti kalkacak mı?”  herkesin ilk sorusu bu.

TRT Haber programında canlı yayınlanan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, önemli açıklamaları dillendirdi.

KARANTİNA SÜRESİ 14 GÜN OLARAK YENİLENDİ

Covid 19 ile  virüsle mücadele çerçevesinde fiilasyon için 10 gün olan karantina zamanının 14 gün olarak yenilendiğini değerlendiren Necmi İlhan, “Karantina zamanını aşılananlar ve normal temas kişileri için uzatılmış oldu. Bundan böyle kişisel tedbirler ön planda olacak. yurttaşların risklerini asgariye indirmek için böyle bir karar alındı” diye belirtti.

Restoran ve Cafeler için alınan kararlar

İşletmelerin tekrardan faaliyete geçebileceğine güvendiğini belirten Necmi İlhan, bu durumun vaka rakamlarındaki düşüş ve aşılamanın çoğalması ile oluşabileceğini ifade etti.

Bir haftalık ortalamaya baktığımızda pozitif sayılarda yüzde 22 gibi bir düşüş mevzu bahis. Normalleşme yaklaşımı çerçevesinde uyulması gereken kurallara dikkat edilmesi gerekiyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sizin Radyonuz
RadyoKelebek~